Vo Veľkej Británii môže byť doprava taxíkom aj nadštandardne rýchla. Ako taxík si totiž môžete objednať aj super rýchle Lamborghini Huracan v neónovo zelenej farbe, s maximálnou rýchlosťou až 325 kilometrov za hodinu a so zrýchlením z nula na sto za 3,2 sekundy. V tomto aute vás zrýchlenie naozaj priklincuje do sedadla. Rajská hudba pre milovníkov rýchlosti a luxusných áut.

Ak však predpokladáte, že s týmto autíčkom obehnete veľký okruh okolo hlavného mesta, budete pravdepodobne sklamaní. Tohto fešáka by ste však márne hľadali v Londýne. Taxikárska licencia bola pre toto vozidlo udelená v neveľkom mestečku Wolverhampton, severozápadne od Birminghamu.

Jazda v Lamborghini je nepochybne celkom výnimočným zážitkom, ktorý sa na míle líši od jazdy v tradičnejších Toyotách, ktoré tvoria majoritu vozidiel v tejto oblasti. Tomu však zodpovedá aj cena jazdného. Ak sa vám pri cene 20 EUR pri jazde z bratislavského letiska do centra mesta otočia oči v stĺp, radšej na možnosť objednať si ako taxík práve toto Lamborghini Huracan rýchlo zabudnite. Cena jazdného začína na 349 librách za 90 minút jazdy, čo je v prepočte asi 400 EUR.

Auto patrí miestnej spoločnosti Special Wedding Cars. Spoločnosť auto zaregistrovala pre špeciálne príležitosti, vrátane svadieb, ako napovedá názov firmy, ale tiež ako vychytávku pre milovníkov adrenalínu a rýchlej jazdy.

Nie je však jasné, koľko z deklarovanej rýchlosti si pasažieri skutočne budú môcť vychutnať, najmä s ohľadom na maximálnu povolenú rýchlosť vo Veľkej Británii, ktorá je v meste stanovená na cca 48 km za hodinu a na diaľnici na cca 113 kilometrov za hodinu.

Päť-liter neónovo zelenej farby Lamborghini Huracan však nie je jediným špeciálom vo flotile spoločnosti Special Wedding Cars. Firma sa špecializuje na dopravu v unikátnych vozidlách. V jej vozovom parku nájdete aj také unikáty, ako napríklad dnes už retro miláčika VW Camper Van, či dokonca niekoľko starších londýnskych autobusov – napríklad na pohodlnú dopravu svadobčanov.