Bratislava je hlavným mestom Slovenska. To nie je žiadna novinka ani pre žiačikov prvej triedy. No pre tých, ktorí v tomto meste nežijú, môže byť návšteva slovenskej metropoly často priam nočnou morou.

Bratislava má hustú sieť hromadnej dopravy. No nie je žiadnym tajomstvom, že jej linky často majú trafikon skôr za orientačný systém časov, kedy „asi“ ten ktorý spoj príde. Navyše mnoho zaujímavých miest sa nachádza v lokalitách, kde zastávka tzv. „emhádéčky“ nie je – resp. je trochu ďalej, než by si unavený turista želal. Nehovoriac o tom, že v exponovaných časoch býva snaha dostať sa do prostriedku hromadnej dopravy niekedy priam pästným zápasom.

Jedným z riešení, ako s touto situáciou vybabrať, je zobrať si taxík. Tých je v Bratislave viac než dve tisíc. To je množstvo, ktoré zaručuje, že sa na vás vždy nejaké to autíčko ujde a dovezie vás na miesto určenia. Ak sa teda neuspokojíte len s prehliadkou bezprostredného historického centra, potom je taxík vhodným riešením. Na palube taxíka sa pohodlne dostanete na väčšinu miest v ktorúkoľvek dennú aj nočnú hodinu. Odporúčame pri návšteve nevynechať tieto miesta:

Televízna veža Kamzík

Televízna veža poskytuje prekrásny výhľad na celú Bratislavu, dokonca až z vtáčej perspektívy. Výhľad vám poskytne reštaurácia umiestnená v hornej časti veže, ktorá sa pomaly otáča okolo celej veže. Budete tak mať, v prípade dobrého počasia, výhľad nielen na mesto, ale aj okolité lesy Malých Karpát.

Vyhliadka z veže UFO

Bezprostrednejší pohľad na mesto z hora vám poskytne veža UFO nad bratislavským mostom SNP. Vo veži sa tiež nachádza reštaurácia, kde si môžete dať kávičku, či niečo dobré pod zub. Na vyhliadke nájdete aj ďalekohľady, ktoré vám mesto pod vami priblížia.

Železná studnička

Pre milovníkov prírody je jednou z TOP destinácií práve táto lokalita. Je obľúbená medzi rodinami s deťmi aj medzi partičkami, ktoré sem v letnej sezóne chodia tráviť čas – opekať, grilovať, hrať futbal, či len tak sa prechádzať.