S cieľom zachrániť tradičné čierne londýnske taxíky, prišli miestni taxikári na trh s vlastnou aplikáciou, ktorá im má pomôcť bojovať proti Uberu. Aplikácia Taxiapp funguje na podobnom princípe, ako nám dobre známy Hopin.

Hlavným cieľom londýnskych taxikárov je zachovať fungovanie čiernych taxíkov, ktoré sú jednou z dominánt metropoly Veľkej Británie. Jeden z londýnskych taxikárov Sean Paul Day, ktorý pracuje ako taxikár už 18 rokov, uvádza, že tradičný londýnsky taxík je nielen cestou ako sa prepraviť z miesta A do miesta B, ale tiež spôsob, ako sa o meste niečo dozvedieť. Osobne vníma taxík aj ako miesto istej špeciálnej terapie. Sám o tom niečo vie, pretože kým sa stal taxikárom, pracoval ako psychoterapeut. Dnes so smiechom dodáva, že počas osemnástich rokov taxikárčenia vykonal viac psychoterapií, než počas svojej predchádzajúcej medicínskej praxe.

Londýnski taxikári sa týmto spôsobom bránia proti agresívnej cenovej politike Uberu a snažia sa poukazovať nielen na to, že sú oficiálni, licencovaní a vzdelaní, ale tiež na fakt, že dokážu ísť s dobou a prispôsobiť sa žiadostiam a preferenciám trhu. Preto je aplikácia – podobne ako Hopin – flexibilná a dokáže sa prispôsobiť klientovým preferenciám.

Zákazník s touto aplikáciou si dokáže nielen privolať štýlový čierny taxík, ale vopred vie odhad ceny, dokáže sledovať pohyb taxíka, naplánovať si celú trasu a za jazdu zaplatiť, a to viacerými spôsobmi – buď priamo cez aplikáciu, v hotovosti priamo v taxíku alebo prostredníctvom kreditnej karty.

Taxikári v Londýne, ktorí boli vždy samostatní, sa touto cestou spoločne postavili voči neoficiálnej preprave po meste, ktorá od príchodu Uberu výrazne vzrástla a znížila záujem o pôvodné čierne taxíky až na tretinu. Taxikári v tomto meste nie sú združovaní do taxislužieb, ako je tomu u nás. Každý z nich funguje na vlastnú päsť a na to, aby získal licenciu musí zložiť pomerne komplikované a náročné skúšky. Dnes im pri získavaní klientov pomáha aj Taxiapp, za ktorú platia licenciu cca 20 libier mesačne.