Limuzíny väčšina našincov pozná skôr z amerických filmov, než z bežnej premávky. Ide o luxusné veľké vozidlá, ktoré pohodlne prepravia šesť až deväť osôb. Aby pasažierom bolo zaručené súkromie, je priestor pre šoféra obvykle oddelený pevnou stenou.

Exteriér je majestátny – ide o dlhé vozidlá, ktoré na bežnom parkovisku len tak neodstavíte, a interiér luxusný. Limuzíny majú obvykle kožené čalúnenie a k pohodliu cestujúcich prispievajú aj ďalšie vychytávky, ako je minibar, či dokonale vyvážený audio systém. Klimatizácia a profesionálny šofér sú úplnou samozrejmosťou. Skutočne ide o vozidlo, ktoré nie je pre bežného človeka určené na dennú prepravu.

No pri výnimočných príležitostiach nie je na škodu dopriať si trošku nadštandardu a špeciálnej starostlivosti. Typickým príkladom môže byť svadba, promócia, romantické rande, ktorým chcete ohúriť svoju vyvolenú, výročie, či iná špeciálna udalosť. Nevesta v limuzíne sa bude cítiť ako skutočná princezná a jej veľký deň D sa ako mávnutím čarovného prútika zmení na vytúženú rozprávku.

Investovať do kvality sa oplatí

Pri výbere limuzínového servisu by ste určite nemali vyberať podľa ceny. Ak objednávate limuzínu po prvý raz, investujte do objednávky trochu času a vozidlo, či vozidlá si radšej osobne obzrite. Dobrou pomôckou vám v tomto prípade môžu byť referencie od iných zákazníkov, v ideálnom prípade z okruhu vašich priateľov, rodiny, či známych.

Dohodnite si vopred všetky podmienky prepravy a nezabudnite definovať aj špeciálne požiadavky. Spoločnosť, ktorá prevádzkuje naozaj kvalitný limuzínový servis sa vám nepochybne bude snažiť vyjsť v ústrety, aby ste boli spokojní. Či už ide o ruže pre vašu vyvolenú na palube vozidla alebo čerstvé ovocie, či šampanské pripravené v minibare.

Ak sa rozhodnete využiť službu limuzíny, nezabudnite sa na to tiež dobre naladiť. Zabudnite na cifru na účte. Je to predsa výnimočná príležitosť. Vypnite aspoň na chvíľku hlavu a užívajte si pocit luxusu. Nech je aj z vás aspoň na pár hodín celebrita, ktorá si užíva ako na hollywoodskom červenom koberci.