O taxikároch v Bratislave sa už viedlo množstvo diskusií. V minulosti sa tešili nie práve najlepšej povesti. Bolo to najmä v časoch, kedy ich nebolo až toľko ako dnes. V tých časoch si mohli dovoliť istú dávku arogancie, pretože zákazník sa našiel vždy. Dnes si však svoje správanie tri krát rozmyslia. O zmenu sa postaralo masívne zvýšenie ich počtu, prílev neregistrovaných nezávislých taxikárov, ako aj síce dočasné, no veľmi obľúbené, fungovanie servisu na platenú spolujazdu – Uber.

Najmä posledný faktor sa veľmi výraznou mierou podpísal pod fungovanie bratislavských taxíkov a taxislužieb. Z ich strany sa stala služba terčom ostrej kritiky a boli to koniec koncov práve taxikári, ktorí sa v hlavnej miere podpísali pod jej zákaz.

No stihli sa od vodičov Uberu aj niečo naučiť. Jedna z vecí, v ktorej mali Uberáci jednoznačne navrch, bola určite priateľskosť a ústretovosť. Mnohí títo vodiči šoférovali len tak pre zábavu a bolo to jednoznačne vidieť. Boli mimoriadne milí, komunikatívni, rozdávali cestujúcim cukríky, čokoládu, či iné drobné občerstvenie a jazda sa stala často veľkou zábavou.

Po zákaze Uberu sa z bratislavských taxíkov síce nastal podobný pojazdný bufet, no prístup taxikárov zaznamenal výrazný posun. Dnes sa taxikári v Bratislave oveľa viac usmievajú. Sú o poznanie milší, než tomu bolo v minulosti a cesta s nimi sa stáva príjemným zážitkom vďaka priateľskej konverzácii.

Taxikári v Bratislave toho obvykle o meste vedia veľa. Nebojte sa ich spýtať na novinky a odporúčania. Radi vám vysvetlia, kam sa vybrať na vychádzku, kde sa naobedovať, kde vám najlepšie nalejú, kam sa dá ísť tancovať, či kde najlepšie nakúpite. Navyše majú výborný prehľad o prácach na cestách a na rozdiel od víkendového šoféra vedia, ktorým miestam a kedy je lepšie sa vyhnúť. Stačí len otvoriť ústa a opýtať sa na všetko, čo vás zaujíma.

Samozrejme, aj dnes sa nájdu výnimky. Ak natrafíte na zamračeného taxikára, nezúfajte. Možno mal len zlý deň.